Odbierz swoją pocztę i kliknij w link aktywacyjny:

Twój adres email:

Gładkie rajstopy

Zapisz się bezpłatnie i odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*!

rajstopy gładkie

Zapisz się bezpłatnie i odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*!

Temat ocean... Pisać można wiele, a i tak pozostanie niezgłębiony. Pewnie też napisano już wszystko o gładkich, klasycznych rajstopach, ale... Wydaje się, że tak, jak miłość kobiet do tego typu odzienia na nogi nigdy nie wygaśnie, tak inwencja i starania producentów w tej dziedzinie nigdy się nie zakończą. Dzięki przemysłowi i nowym technologiom odkrywane są wciąż coraz to nowsze sposoby ich produkcji, innowacyjne tkaniny, niesamowite wręcz możliwości ich perfumowania, nasączania różnymi, kojącymi substancjami, itp. Od czego więc zacząć? Spróbujmy od najbardziej oczywistego podziału, czyli od grubości wyrażanej w DEN.

  • 6-8 den (w skrajnych przypadkach zdarza się i 4 den) to przysłowiowa mgiełka na nogach. Prawie ich nie widać. Są wręcz przeraźliwie cieniutkie. Mają jedną, niewątpliwą zaletę - nadają koloryt nogom i delikatnie tuszują niedoskonałości. Z reguły rajstopy o tych grubościach nie posiadają wzmocnień na palcach oraz w części majteczkowej. Oznacza to, że można je nosić do sandałów i butów open toe. Idealne na wszelakie, większe wyjścia, imprezy weselne i w ciepłe dni (szczególnie do firm, gdzie obowiązuje dress code i Panie nie mogą sobie nawet latem pozwolić na chodzenie w gołych nogach). Wadą cienkich rajstop jest niestety ich niższa trwałość.
  • 15-20 den to najbardziej klasyczna i stosowana grubość w gładkich rajstopkach. Zakłada się je praktycznie na każdą okazję. Są na tyle cienkie, że nie maskują nóg, a już na tyle grube, że pozwalają zmienić kolor, i do tego odrobinę ogrzewają. W totalnie uniwersalnym wydaniu, np. model Laura marki Gatta, mają wzmacniane palce i górę (część majteczkową).
  • 30-40 den ( przy czym 30 den są bardzo rzadko spotykane w gładkiej wersji). Są to tzw. średniokryjące rajstopy. Ładnie przykrywają nogi, jednak nie są totalnie kryjące. Lekko widać przez nie skórę, szczególnie przy mocniejszym naciągnięciu. Nosi się je ciepłą jesienią i wiosną, kiedy trzeba naszym nogom dać już trochę ciepła.
  • 60-100 den i wyżej, czyli ukrywamy całkowicie skórę naszych nóg. Z reguły w tych grubościach będą się mieściły rajstopy kryjące, im większe den, tym mocniejsze krycie i cieplej.

Należy przy tej okazji pamiętać, że rajstopy o takiej samej grubości, np. 40 den nie zawsze będą tak samo wyglądały i się "zachowywały". Dwie, najpopularniejsze tkaniny to, potocznie nazywane, mikrofibra oraz Lycra. Ten pierwszy rodzaj zawsze będzie bardziej kryjący, miękki i elastyczny. Lycra natomiast będzie subtelniejsza, bardziej transparentna i elegancka.

Sklepy internetowe CStore Właściciel sklepu: Soyelle.pl Wszelkie prawa zastrzeżone 2014